mUZAleżnia (12)

2.10.2017 r.

Tom Petty nie żyje.

Wokalista zmarł w wieku 66 lat, tydzień po tym, jak wrócił z trasy koncertowej. Legendarny rockman w tym roku świętował 40-lecie zespołu Heartbreakers. Zaledwie tydzień temu wrócił z trasy koncertowej zorganizowanej z okazji jubileuszu. W niedzielę muzyk został hospitalizowany po tym, jak w swoim domu doznał rozległego zwału serca. Rockman został znaleziony nieprzytomny w posiadłości w Malibu.

Tom Petty znany jest z występów w grupie Tom Petty and the Heartbreakers, supergrupie Traveling Wilburys oraz kariery solowej. Jako legenda muzyki rockowej został trzykrotnie nagrodzony Grammy.

Thomas Earl „Tom” Petty (ur. 20 października 1950 w Gainesville, zm. 2 października 2017 w Santa Monica) – amerykański muzyk southernrockowy, gitarzysta, wokalista, kompozytor i autor tekstów. Jeden z najpopularniejszych muzyków rockowych lat 80. XX wieku. W swojej twórczości przerzucał pomost pomiędzy rdzennie amerykańskim folk rockiem (zwłaszcza spod znaku Grateful Dead, Boba Dylana i The Byrds) a wchodzącym na scenę stylem nowa fala.