mUZAleżnia (17) Chłopcy z Placu Broni – Kocham wolność

11.11.2017 r.

Nic lepszego w TAKI dzień nie potrafimy zaproponować.

Polska piosenka, polskiego zespołu o miłości do wolności.

Rok temu (2016) piosenka „Kocham Wolność” w wykonaniu „Chłopców z Placu Broni” wygrała 9. Polski Top Wszech Czasów! Był to awans aż o 26 pozycji w stosunku do zestawienia z roku 2015!

Chłopcy z Placu Broni – polski zespół rockowy założony w marcu 1987 w Krakowie przez Bogdana Łyszkiewicza, Wojciecha Namaczyńskiego, Waldemara Raźnego, Jacka Królika i Jarosława Sokoła.

Od początku istnienia zespołu jego liderem był Bogdan Łyszkiewicz. 23 czerwca 2000 Łyszkiewicz zginął w wypadku samochodowym, co spowodowało, że działalność zespołu została zawieszona.

Zespół Chłopcy z Placu Broni został reaktywowany 23 czerwca 2015, w 15. rocznicę śmierci lidera zespołu. Grupa powróciła z inicjatywy Franza Dreadhuntera oraz grupy przyjaciół (między innymi Jarosława Sokoła – pierwszego menadżera zespołu i pomysłodawcy nazwy oraz Wojciecha Namaczyńskiego – perkusisty), pragnących upamiętnić największe przeboje nieżyjącego lidera grupy, takie jak: O ElaKocham CięAeroplan i Kocham Wolność.

źródło: wikipedia.org

O! Ela – debiutancki album zespołu Chłopcy z Placu Broni wydany w 1990 roku. Dziesiąty utwór na płycie to właśnie „Kocham Wolność”. Muzykę i tekst napisał Bogdan Łyszkiewicz.

 

Posłuchajcie: