mUZAleżnia (19) Kenny Loggins – Heartlight

27.11.2017 r.

Cofnijmy się o 35 lat.

Przypomnimy postać Kenny Logginsa.

Urodził się w Everett w Waszyngtonie (1948 r.). We wczesnych latach 70. grał w zespole Gator Creek. Kontynuował karierę razem z Jimem Messiną, grając jako duet pod nazwą Loggins and Messina, co trwało do 1976 roku. W 1977 roku wydał swój debiutancki, solowy album studyjny zatytułowany Celebrate Me Home, który zawierał przebój „I Believe In Love”. W 1978 roku ukazała się jego druga płyta pt. Nightwatch, która zawierała utwór „Whenever I Call You Friend”, nagrany w duecie z Steviem Nicksem. Rok później premierę miał album pt. Keep The Fire, z którego pochodził m.in. przebój „This Is It”.

W następnej dekadzie Kenny nagrywał piosenki, które były wykorzystane jako ścieżki dźwiękowe do filmów. Nagrał m.in. piosenkę „I’m Alright” z filmu Caddyshack, potem utwory „Footloose” i „I’m Free (Heaven Helps the Man)” z filmu Footloose, „Meet Me Halfway” z Over The Top oraz „Danger Zone” i „Playin’ With The Boys” z Top Gun. Uczestniczył też w nagraniu piosenki „We Are the World” wraz z USA for Africa.

W latach 90. wydał albumy, takie jak Leap of Faith (1991) oraz Return To Pooh Corner (1993). W późniejszych latach zajął się twórczością dla dzieci. Z Sherman Brothers napisał i nagrał piosenkę „Your Heart Will Lead You Home”, utwór do filmu Tygrys i przyjaciele. W 2000 roku stworzył ścieżkę dźwiękową do filmu Mój mały kucyk – Ucieczka z pałacu ciemności.

źródło: wikipedia

Posłuchajmy utworu „Heartlight”

 

 

Wykonawca: Kenny Loggins
Album: High Adventure
Data wydania: 1982