mUZAleżnia (23) Greta Van Fleet – Highway Tune

27.12.2017 r.

Tym razem rządzą młodzi.

 Zespół Greta Van Fleet jest objawieniem amerykańskiej sceny muzycznej. Mówi się o nich, że zmienią oblicze dzisiejszego rocka. Niektórzy nazywają ich reinkarnacją Led Zeppelin. Wszytko przez charakterystyczny wokal i styl gry wpisujący się w lata siedemdziesiąte. Jeśli jeszcze ich nie znacie to musicie jak najszybciej nadrobić zaległości.

Zespół powstał w 2012 roku. Obecnie tworzą go bliźniacy – Josh Kiszka (wokal) i Jake Kiszka (gitary), ich młodszy brat – Sam Kiszka (gitara basowa) oraz najlepszy przyjaciel – Danny Wagner (perkusja).  Dorastali w Frankenmuth, Michigan. Nazwa zespołu pochodzi od kobiety mieszkającej w ich rodzinnym mieście – Gretna Van Fleet. Wśród swoich inspiracji wymieniają Czajkowskiego, Roberta Frosta, trylogię Władca Pierścieni i Czas Apokalipsy. 

BLACK SMOKE RISING

Ich pierwsza EPka została wydana 7 sierpnia 2017 roku (wersja cyfrowa ukazała się 21 kwietnia). Debiutanci singiel nosi tytuł Highway Tune. Został wykorzystany już w styczniu 2016 roku w serialu Shameless. Natomiast we wrześniu 2017 roku podbił listy stacji Billboard Mainstream Rock i Active Rock. 

Posłuchajmy więc Highway Tune:

 

Greta Van Fleet obecnie szturmuje amerykańskie rockowe listy przebojów i koncertuje po USA. Większość tych koncertów jest już wyprzedana. Wydaje mi się, że to tylko kwestia czasu kiedy ich muzyka podbije świat.