Blachy

W dzisiejszych czasach, najczęściej wybieranym materiałem jako pokrycie dachowe są blachy.
Istnieje kilka rodzajów blach, jednym z nich są blachy aluminiowe, które są odporne na wodę, ale niestety na kwasy beztlenowe czy wodorotlenki już nie. Dlatego jako ich zabezpieczenie stosuje się powłoki ochronne. Jest to bardzo długi proces dlatego są to najdroższe na rynku blachy służące do pokryć dachowych. Minusem tego procesu, który również wpływa na wysoką cenę jest energochłonność. Podczas produkcji jak i później, można je łatwo uszkodzić, ponieważ są dość miękkie.
Najczęściej stosowane są do pokryć dachowych płaskich oraz na długich lub dużych powierzchniach, ponieważ są to blachy dużych rozmiarów. Ich bardzo dużym plusem jest lekkość, dzięki czemu nie obciążają dachu, co na wielu budowach jest bardzo ważne.
Najczęściej stosowane są przy budowie sklepów, hal, gdzie małe obciążenie dachu ma bardzo duże znaczenie. Nie stosuje się ich przy budowie domów, gdyż jest to mało opłacalne. Blachy tego rodzaju mają trwałość ok. 50 lat.

tags: blachy odlewane 5083, rury mosiężne CuZn39Pb, blachy miedziane miedź odtleniona SF-Cu/SE-Cu, blachy miedziane miedź beztlenowa OF-CU, spongiolit