Squash to świetna zabawa dla dwóch osób, polegająca na tym, że trzeba odbić rakietą piłkę o ścianę tak, aby maksymalnie utrudnić ponowne jej odbicie przez przeciwnika. Oczywiście, ta wiedza to za mało, aby zagrać w squasha, ale zasady gry nie są zbyt skomplikowane i warto się z nimi zapoznać, by poszaleć na korcie i poprawić kondycję, a nawet zrzucić parę kilogramów.
Początki tej gry związane są z Anglią, ale obecnie squash jest znany już na wszystkich kontynentach. Popularność squasha zaczęła się stosunkowo niedawno, bo około dwudziestu lat temu, chociaż gra znana była już w początkach zeszłego stulecia. Obecnie regularnie odbywają się zawody, w tym mistrzostwa świata i mistrzostwa Polski.
Jeżeli chodzi o trenerów squasha, najlepsi są w warszawskich klubach sportowych. To ludzie z wieloletnim doświadczeniem, którzy nie tylko odpowiednio przeszkolą początkujących, ale jednocześnie zadbają o ich komfort psychiczny. Pod hasłem ” Squash Warszawa” znajdziemy mnóstwo ofert klubów sportowych o najwyższej renomie. Warto tu zajrzeć i wybrać klub dla siebie.